OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Jak si doma připravit levandulový med

Blíží se vánoce a pokud chcete mít něco velmi dobrého a výjimečného, je čas připravit si levandulový med. Bude se hodit na slazení čaje a samozřejmě na pečení a při přípravě vánočního levandulového (ale nejen levandulového) cukroví.

Ingredience :

  • 300-400 g čerstvě natrhaných větviček levandule

  • 2-3 kusy citronu (záleží jak velké citrony jsou) (dávám citron zbavený kůry, tj. oloupaný)

  • 1-1,2 litru vody

  • 3 kusy celé skořice NE mleté!

  • 1 kg - 1,2 kg cukru krupice (opět přihlédněte k množství větviček, které máte a k množství vody - s tím cukrem je to opravdu orientační, záleží na tom jak moc hustý med chcete docílit)

  • můžete přidat i půl sáčku vanilkového cukru

Návod:

  1. Levandulové větvičky důkladně opláchneme proudem studené vody. Vložíme do hrnce. Přidáme opět dobře omyté a nakrájené citrony a 3 kousky celé skořice. Ne mleté! Zalijeme studenou vodou asi1,5 litru a přivedeme k varu.

  2. Povaříme zhruba čtvrt hodiny až 20 minut a odstavíme. Takto povařené necháme vyluhovat do druhého dne.

  3. Druhý den výluh z hrnce scedíme. Pokud mohu doporučit tak jednou přes cedník a podruhé přes plátýnko. Důkladně scezenou tekutinu přivedeme k varu. Za stálého míchání přisypáváme opatrně po částech krupicový cukr. Při pomalém míchání a přisypávání cukru hlídáme, jak nám začíná houstnout. Vaříme do požadované hustoty. Cukr musí být dokonale rozpuštěný.

  4. Horký levandulový med plníme do skleniček, zaděláme víčkem, postavíme sklenice dnem vzhůru a necháme tak, již není nutné nic dalšího.

Tip na závěr: 

Dělala jsem několikrát levandulový sirup, ale neujal se. Levandulový med je naopak žádanou ingrediencí do vánočního cukroví. Dělám ho výhradně z levandule, kterou si pěstuji doma, stříhám ji a hned čerstvou povařím - viz recept. Pokud se týká levandulového květu, používám sušený do vánočního cukroví, ale při vaření levandulového medu sušený květ levandule nepřidávám.

 

Tento recept dodal web Woman-today.cz

PŘIDAT ČLÁNEK

PŘIDAT

Inspiruj se

RECEPTY

Objev

NÁPADY

Najdi

NÁVODY