OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Hennessy X.O. Exclusive Collection 9


Dobrého pití není nikdy dost. Své by o tom mohli vyprávět přátele Maurice Hennessyho v roce 1870, kdy vznikl jeden z nejvíce legendárních koňaků. Nejdříve pro vlastní potřeby rodiny, ale brzy bylo vše úplně jinak.

Hennesy X.O. se stal zlomovým bodem v historii alkoholu a zároveň dokonalým symbolem francouzského koňaku. Bohatá a komplexní chuť nápoje je pro spoustu lidí považována za velmi specifickou a je jakýmsi symbolem luxusu. Ucítíte zde oříšky, vanilku a hrozny. Ale na druhé straně také vůni kůže, koření a dubu. A když čekáte silný závěr chuti, překvapí Vás jemná smetanová až lehce máslová tečka na jazyku. Celý nápoj pak podtrhuje jeho barva, která je jantarovo tmavě mahagonová.

Označení „X.O.“ znamená „Extra Old“ což v tomto případě znamená, že jsou kompozice eau-de-vie (ovocné pálenky) až 30 let staré. Kultovní karafu, ve které je tento luxusní koňak uložen, navrhl Gerald de Geoffre již v roce 1947 a její nezměněná podoba se užívá dodnes. Jenže už první limitovaná edice koňaku vznikla v roce 1873 a bylo ji třeba odlišit, nejlépe rozdílnou lahví nebo doplňky, stejně jako dnes.

Společnost Hennessy si proto nyní pozvala britského designéra tuniského původu Toma Dixona, aby využil svých znalostí ověnčených světovými cenami. Vzniklo tak mistrovské dílo Hennessy X.O. Exclusive Collection 9 Tom Dixon ve zlato černé barevné kombinaci. Karafa je nyní zdobena kaleidoskopem polygonů a vytváří tak úchvatné světelné odlesky v několika odstínech. To vše za příjemnou cenu pohybující se kolem 360 Euro.

Tento článek dodal Lifestyle magazín youdowell.eu

PŘIDAT ČLÁNEK

PŘIDAT

Inspiruj se

RECEPTY

Objev

NÁPADY

Najdi

NÁVODY