OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Jde vám hlava kolem ze stěhování? Přečtěte si praktický návod

 

Přesun do nového bytu či domu se může zprvu zdát, jako jednoduchý úkol. Opak je však pravdou a nejčastěji až při samotném stěhování, odhalíte všechna jeho úskalí. Vrhněte se do tohoto procesu plně připraveni a odcházejte s pocitem, že je vše dokonalé. Provedeme vás pomocí návodu přípravou, samotným stěhováním a konečnými úkony. 

 

Krabice a boxy

Ať už máte zaplacený stěhovací vůz, nebo jste se rozhodli provádět vše na vlastní pěst, vždy budete potřebovat krabice, ve kterých drobné předměty převezete. Teprve až se budete snažit zabalit celou domácnost, oceníte jejich funkci. Úložný prostor ve formě krabic lze zakoupit v obchodě, nebo navštivte nejbližší sklad a požádejte je o staré boxy. Supermarkety často vyhazují krabice na banány, a proto se obvykle rádi podělí. 

 

Energie a voda

Přerušení dodávky energií a vody vždy závisí na tom, v jakém vztahu jste k prostoru. Pokud se jedná o osobní vlastnictví, lze tyto smlouvy převést na jinou osobu, která bude bydliště užívat nebo zastavit úplně v případě, že zde nebude bydlet nikdo. Jestliže jste však pouhým nájemníkem, vyčkejte na majitele, který se s vámi vyrovná a provede odečty měřidel. 

 

Trvalé bydliště

S novým bydlením, přichází také jiná adresa. Tuto skutečnost nepodceňujte a včas si zažádejte o změnu v občanském průkazu, ve všech bankovních institucích, na poště, kterou užíváte a nezapomínejte ani na řidičský průkaz. Pro jistotu překontrolujte, kde jste udávali svůj kontakt a adresu a snažte se změnit údaje na všech místech. Pro jistotu kontaktujte také katastr nemovitostí, abyste se vyhnuli případným právním postihům. 

 

Prodej nepotřebného

Do nového bydlení si řada lidí nepřeje nosit starý nábytek, elektroniku a další. Neváhejte proto v použití různých bazarů, online aukčních portálů nebo darovacích stránek, než vaše poklady skončí u popelnice.

David