OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Jak zlikvidovat plevel za pár korun?

 Chcete se zbavit plevele, ale nechtějí se vám utrácet peníze za drahé přípravky? Máme pro vás tip, jak se plevele zbavit za pár korun.

Obtěžuje vás neustále mezi záhonky na zahrádce, o kterou se starostlivě staráte plevel, prorůstá vám chodníkem nebo zámkovou dlažbou? Víme jak se nechtěného plevele a trávy zbavit.

Stále se to opakuje, každý rok utrácíme peníze za drahé přípravky, na odstranění plevele. Chemické přípravky mohou mít negativní vliv na půdu a úrodu, kterou konzumujeme. Většinou se dotěrný plevel brzy objeví znovu a nebo přípravek nefunguje vůbec.

Pomocníkem v boji proti plevelu vám bude ocet, se kterým ho lehce odstraníte. Ocet je levný a seženete ho v každém supermarketu za velice příznivou cenu ve srovnání se speciálními přípravky. Podstatné je, že se jedná o přírodní odstraňovač plevele.

Na odstraňování plevele můžete použít nádobu na postřiky. Tlakový postřikovač se dá sehnat v prodejně zahradnických potřeb. Do tlakového postřikovače nalijete ocet, pokud ho nemáte, postačí obyčejný kelímek a rozprašovač, a pak už stačí jen zamířit a podávat vhodnou dávku odstraňovače. Dávejte pozor na okolní rostliny, které chcete zachovat.

Ocet můžete mírně naředit vodou a bude mít slabší účinek. Některé druhy plevele jsou více odolné, jestliže bude potřeba, proces několikrát opakujte. Není vhodné stříkat rostliny před deštěm, protože déšť by postřik smyl a snížila by se jeho účinnost.

Proč ocet efektivně účinkuje na nežádoucí plevel?
Je to způsobeno kyselinou octovou, která při kontaktu působí na nevítaný plevel a trávu. A přinejmenším dočasně snižuje pH půdy, a tím i růst plevele.

Fotogalerie zdroj: pixabay.com  

Tento článek pro Vás připravila Blanička inavody.cz 

PŘIDAT ČLÁNEK

PŘIDAT

Inspiruj se

RECEPTY

Objev

NÁPADY

Najdi

NÁVODY