OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

11. 5. 2016 – OBYČEJNĚ NEOBYČEJNÝ DEN 

Určitě jste si mohli všimnout, že kamkoliv jste 11. 5. 2016 šli, tak jste na každém rohu potkali osoby ve žlutém tričku.

Tyto osoby jste nepotkali jen tak náhodou, měli totiž za úkol prodávat brož s kytičkou. A proč to dělali?

Jako každoročně se jednalo o Český den proti rakovině, který letos připadl na 11. 5. Brož s kytičkou stojí symbolických 20 Kč, ovšem je na každém z nás kolik jsme ochotni přispět. Tato částka pak putuje na podporu léčby určitého druhu rakoviny. Tento rok byla kytička s růžovou stužkou, symbolizovala tedy rakovinu prsu. Takže vybrané peníze putovaly na podporu prevence a léčby rakoviny prsu.

Podporou rakoviny prsu se nezabývá pouze tento den, ale také například kampaň #prsakoule, která vznikla v rámci neziskové organizace Loono. Možná vám název #prsakoule přijde vtipný, avšak je odvozen od partii, kterými se tato kampaň zabývá. Zakladatelkou organizace je studentka Kateřina Vacková (25), která musela již ve svých 20 letech čelit rakovině vaječníku.

S touto nemocí se statečně poprala a rozhodla se pomáhat jiným. Rozjela proto tuto organizaci a s ní i kampaně. Vytvořili vzdělávací workshopy, které pomáhají lidem v samovyšetření a odhalení rakoviny včas.

Jelikož se jedná o neziskovou organizaci, můžete ji i vy podpořit! A to koupí trička #prsakoule za 349 Kč. (http://www.zoot.cz/dobro#loono)

Dle mého názoru jsou jak Český den proti rakovině tak i #prsakoule velmi přínosnými projekty. Přece jen v dnešní době je rakovina jedno z nejčastějších onemocnění a proto bychom jej neměli podceňovat  a znát prevenci.

Pokud něco stojí za finanční podporu, tak je to tohle…Neváhejte a přispějte!

–Ad–

Tento recept & článek dodal web THE TASTE OF MY LIFE

PŘIDAT ČLÁNEK

PŘIDAT

Inspiruj se

RECEPTY

Objev

NÁPADY

Najdi

NÁVODY