OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

Skladování pneumatik

Jak zajistit dlouhou životnost? Pneumatiky nejsou v dnešní době nejlevnější záležitostí, a když už do nich investujete, rádi byste pochopitelně maximalizovali jejich životnost, aby nebylo nutné po prvním přezutí kupovat nové. Jaké zásady dodržovat, aby nedošlo k deformaci nebo poškození pneumatik a vy tak si tak ušetřili spoustu peněz i starostí? Suché, chladné, tmavé prostředí Všeobecné podmínky jsou pro všechny typy pneumatik stejné. Důležité je, aby byly uchovány mimo sezónu v uzavřeném prostředí bez průvanu, ve kterém je možné udržovat nižší teplotu a gumy jsou zde chráněny před sluncem a vlhkostí. Jakékoliv vnější přírodní vlivy přispívají k dřívějšímu popraskání pryže. Poměrně populární možností se také stávají skladovací kontejnery, které jsou speciálně uzpůsobeny a zajišťují tak ideální podmínky pro skladování. Pozor na chemikálie Dbejte na to, aby se pneumatiky nedostali do kontaktu s žádnými chemickými látkami, palivy nebo oleji. Podobné sloučeniny rozleptávají povrch, guma se stává houbovitou a ztrácí svou pružnost. Na stojato? Na ležato? Na sebe? Způsob správného uložení gum už závisí na tom, jestli se chystáte skladovat pneumatiky na ráfku nebo samotné. Pneumatiky na ráfku není vhodné stavět horizontálně (tedy do takové polohy, v jaké jsou nasazeny na voze), ale zavěsit je na držák či poskládat do sloupce na sebe. Pneumatiky bez ráfku je naopak nejlepší postavit horizontálně vedle sebe a závěsným držákům a skládání do sloupců se raději vyhnout. U všech variant ovšem platí, že při dlouhodobějším skladování je vhodné jednou za čas pneumatiky přeskupit a pootočit, abyste eliminovali případné deformace. Rozhodně není dobré pneumatiky jakkoliv zatěžovat a odkládat na ně předměty či je dokonce využívat jako dočasný stolek. Skladování pneumatik: jak zajistit dlouhou životnost? Pneumatiky nejsou v dnešní době nejlevnější záležitostí, a když už do nich investujete, rádi byste pochopitelně maximalizovali jejich životnost, aby nebylo nutné po prvním přezutí kupovat nové. Jaké zásady dodržovat, aby nedošlo k deformaci nebo poškození pneumatik a vy tak si tak ušetřili spoustu peněz i starostí?  

Suché, chladné, tmavé prostředí

Všeobecné podmínky jsou pro všechny typy pneumatik stejné. Důležité je, aby byly uchovány mimo sezónu v uzavřeném prostředí bez průvanu, ve kterém je možné udržovat nižší teplotu a gumy jsou zde chráněny před sluncem a vlhkostí. Jakékoliv vnější přírodní vlivy přispívají k dřívějšímu popraskání pryže. Poměrně populární možností se také stávají skladovací kontejnery, které jsou speciálně uzpůsobeny a zajišťují tak ideální podmínky pro skladování.  

Pozor na chemikálie

Dbejte na to, aby se pneumatiky nedostali do kontaktu s žádnými chemickými látkami, palivy nebo oleji. Podobné sloučeniny rozleptávají povrch, guma se stává houbovitou a ztrácí svou pružnost.  

Na stojato? Na ležato? Na sebe?

Způsob správného uložení gum už závisí na tom, jestli se chystáte skladovat pneumatiky na ráfku nebo samotné. Pneumatiky na ráfku není vhodné stavět horizontálně (tedy do takové polohy, v jaké jsou nasazeny na voze), ale zavěsit je na držák či poskládat do sloupce na sebe. Pneumatiky bez ráfku je naopak nejlepší postavit horizontálně vedle sebe a závěsným držákům a skládání do sloupců se raději vyhnout. U všech variant ovšem platí, že při dlouhodobějším skladování je vhodné jednou za čas pneumatiky přeskupit a pootočit, abyste eliminovali případné deformace. Rozhodně není dobré pneumatiky jakkoliv zatěžovat a odkládat na ně předměty či je dokonce využívat jako dočasný stolek.

David