OK

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Více informací

OMÁČKY

Omáčky se z pravidla nekonzumují samostantně, dodávají pokrmu aroma.

 • Domácí tatarská omáčka

  Žloutky, olej, šťávu z citronu a hořcici dáme do nádoby tyčového mixéru. Mixér dáme až na dno, zapneme jej a pomalu s ním vyjíždíme nahoru. 

 • Koprová omáčka

  V hrnci si necháme rozpustit máslo, přidáme mouku, připravíme světlou jíšku, kterou zalejeme zeleninovým vývarem a mlékem. Omáčku mícháme a vaříme zhruba 20 minut, potom přidáme smetanu, necháme jednou probublat a přecedíme do čistého hrnce, přes hustý cedník. V rendlíku si svaříme ocet a spaříme nasekaný kopr, který potom scedíme. Kopr přidáme do omáčky, omáčku dochutíme, solí, octem a cukrem.

  , šťávu z citronu a hořcici dáme do nádoby tyčového mixéru. Mixér dáme až na dno, zapneme jej a pomalu s ním vyjíždíme nahoru. 

 • Žampionová omáčka

  Žampiony si očistíme a umyjeme. Nákrájíme je na pěkné plátky.

  Do rendlíku si dáme máslo a rozehřejeme ho. Přidáme žampiony, sůl, pepř , všechno promícháme a necháme zhruba 5 minut opékat. 

 • Rajská omáčka s perníkem, vařený hovězí krk, houskový knedlík

  Maso vložíme do vroucí vody s daným kořením a očištěnou zeleninou. Vaříme přes 2 až 3 hodiny do měkka. Vývar použijeme do omáčky, zbytek na polévku.