Maximální využití Wi-Fi 6

 

Archer AX95 v sobě ukrývá to nejlepší ze současných high-end technologií. Zároveň je ale dostupný všem, kteří chtějí využívat internetové připojení na maximum a bez jakýchkoliv omezení. Třípásmový router využívající kanál šířky 160 MHz v pásmu 5 GHz totiž poskytuje osm streamů současně pro přenos rychlostí až 7,8 Gb/s, čímž dosahuje skvělého výkonu a nižšího přetížení. Třípásmovou strukturu navíc podporuje čipová sada Broadcom™ s 1,7 GHz čtyřjádrovým procesorem a 512 MB pamětí. 

 

S funkcí Smart Connect router inteligentně přiřadí zařízení k nejlepšímu Wi-Fi pásmu, aniž by musel uživatel jakkoli zasahovat. Cesta k 8K streamování, bezproblémovému hraní online her či rychlému stahování objemných souborů, je tak otevřená všem.

 

Router Archer AX95 je vybaven osmi vysoce výkonnými anténami, které zesilují signál po celém domě. Technologie Beamforming detekuje všechna připojená zařízení a koncentruje signály směrem k nim, a to i v jinak hůře dostupných místech. Domácnosti s vysokým počtem IoT ocení síť až pro dvě stovky takových zařízení. Router navíc s technologiemi OFDMA a MU-MIMO dosahuje vysoké kapacity, a tak přenos odchozích a příchozích dat z vícero zařízení současně probíhá hladce, aniž by docházelo k jakýmkoli prodlevám.

 

Archer AX95 rovněž podporuje technologii OneMesh™, což je jednoduchý způsob, jak vytvořit mesh síť s jediným názvem a heslem pro bezproblémové stabilní pokrytí celé domácnosti.

 

 

 

 

Prémiové kabelové připojení

 

Kromě rychlého bezdrátového připojení poskytuje Archer AX95 také možnost vysokorychlostního kabelového připojení. 2,5 Gb/s a 1 Gb/s WAN/LAN porty a tři gigabitové LAN porty zajišťují maximální flexibilitu a zvýšenou propustnost sítě. Nechybí ani dvojice USB portů.

 

Robustní bezpečnost, jednoduchá správa i nastavení

 

Výrobce myslí na bezpečnost uživatelů, a proto je router vybaven bezpečnostními prvky TP-Link HomeShield, které poskytují ochranu dat a soukromí. Síťový skener v reálném čase detekuje potenciální hrozby a bezpečnostní problémy a rodiče zcela jistě ocení možnosti blokace nevhodného obsahu. S předplaceným programem HomeShield PRO lze navíc získat ochranu IoT, prevenci DDoS útoků a pokročilé funkce rodičovské ochrany. Archer AX95 podporuje i VPN služby, a tak lze zařízením umožnit přistupovat ke vzdáleným VPN serverům bez nutnosti instalace dalšího softwaru.

 

Jednoduché nastavení routeru Archer AX95 probíhá prostřednictvím webového rozhraní nebo aplikace Tether, která je dostupná pro zařízení s Androidem nebo iOS. Pomocí aplikace lze síť jednoduše spravovat, řídit rodičovskou kontrolu či přístupy, případně i vytvářet síť pro hosty. Je to opravdu jednoduché. S technologií Quality of Service (QoS) je také možné nastavit prioritu určitému zařízení nebo aktivitě v síti.

 

Klíčové vlastnosti routeru TP-Link Archer AX95:

 

  • Třípásmová AX7800 Wi-Fi 6 - až 7,8 Gb/s (4804 Mb/s + 2402 Mb/s + 574 Mb/s)
  • 1x 2,5 Gb/s WAN/LAN, 1x 2,5 Gb/s WAN/LAN, 3x Gb LAN, 2x USB
  • 8 výkonných antén
  • Výkonný CPU s 1,7 GHz čtyřjádrovým procesorem
  • Technologie Beamforming pro vynikající pokrytí po celém požadovaném prostoru
  • Technologie OFDMA a MU-MIMO pro zvýšení kapacity sítě
  • Kompatibilita s OneMesh™
  • Zabezpečení HomeShield
  • Podpora VPN
  • Jednoduchá nastavení a snadná správa