Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů, představuje na nový bezdrátový gigabitový router MU-MIMO TP-Link Archer A9 s podporou hlasového ovládání Amazon Alexa. Je určen pro moderní domácnosti i malé firmy, ve kterých je smartphone, tablet i notebook běžným zařízením a elektronická zábava či práce každodenní rutinou. Nabízí jak rychlé bezdrátové připojení kompatibilní s posledními standardy, tak i rychlé připojení bez kompromisů přes gigabitový ethernet.

Poslední technologie pro „bezdrát“

Archer A9 nabízí standard WiFi 802.11ac Wave2, který poskytuje rychlost Wi-Fi až do 1300 Mb/s v pásmu 5 GHz a 600 Mb/s v pásmu 2,4 GHz. Pro jednoduché úkoly, jako je odesílání e-mailů nebo procházení webu, lze používat připojení v pásmu 2,4 GHz a aplikace náročné na šířku pásma, jako jsou online hry nebo streamování ve formátu HD, využít komunikaci v pásmu 5 GHz. Výhodou je, že obě pásma lze využívat zároveň.

Zvýšené pokrytí Wi-Fi a optimální komunikace
Tři externí antény a jedna interní anténa vysílají signál Wi-Fi do všech koutů domova či velkého bytu. Technologie Beamforming detekuje zařízení, i když jsou vzdálená nebo mají nízký výkon, a směřuje na ně sílu bezdrátového signálu. Tím se zvýší síla dostupného signálu na zařízení a zároveň i možná vzdálenost od routeru.

Archer A9 také pomáhá zařízením dosáhnout optimálního výkonu díky efektivnější komunikaci s technologií MU-MIMO. Tři simultánní datové toky umožňují všem připojeným zařízením dosáhnout až 3× vyšší rychlosti, než se standardními AC routery protože ty komunikují vždy jen s jedním zařízením.

Optimalizaci rychlosti podporuje i funkce Smart Connect, která pomáhá routeru automaticky přepínat připojení každého zařízení k nejlepšímu dostupnému pásmu Wi-Fi, zatímco funkce Airtime Fairness zabraňuje zpomalení starších zařízení v síti.  Výsledkem všeho je pak hladká bezdrátová komunikace bez zpoždění.

 

 

Bezpečnost až na prvním místě

Archer A9 zlepšil bezpečnost a online ochranu díky pokročilým funkcím a technologiím, jako jsou rodičovská kontrola, řízení přístupu, VPN server a podobně. Kromě toho lze po aktualizaci firmwaru využívat nejnovější vylepšené zabezpečení WPA3.

Rodičovská kontrola je založena na ochraně před nevhodným obsahem na internetu nebo na sociálních sítích. Router umožňuje pomocí klíčových slov odpovědně ochránit přístup jak pro děti, tak i zaměstnance. Snadno lze vytvářet i seznam blokovaných uživatelů a omezovat rozsah přístupnosti webu.

K ochraně před nežádoucím přístupem k osobním či firemním datům pak slouží samostatná virtuální síť pro hosty.

 

Mozek pro inteligentní život

Ve spolupráci s Alexou a IFTTT se Archer A9 chová jako centrální pomocník pro usnadnění života. Síť lze snadno ovládat pomocí jednoduchých hlasových příkazů zadaných přes Amazon Alexa a díky IFTTT je zkombinovat s dalšími kroky. Tak proč nemít život chytřejší a jednodušší už nyní?

 

Klíčové vlastnosti Archer A9:

  • WiFi 802.11ac Wave2 – 600 Mb/s v pásmu 2,4 GHz a 1300 Mb/s v pásmu 5GHz
  • Technologie MU-MIMO – Tři simultánní datové toky pomáhají zařízením dosáhnout optimálního výkonu tím, že zlepší komunikaci
  • Zvýšené pokrytí Wi-Fi – Technologie Beamforming poskytuje vysoce efektivní bezdrátové připojení
  • Záruka bezpečnosti – pokročilé funkce, jako je rodičovská kontrola, správa sítě a řízení přístupu, poskytují silnou záruku na bezpečnost Wi-Fi
  • Inteligentní připojení – Funkce Smart Connect nasměruje klienty do méně přetíženého pásma a funkce Airtime Fairness optimalizuje využití času
  • Alexa & IFTTT – Ovládejte svůj router hlasovým příkazem pomocí Amazon Alexa a ulehčete si svůj život s IFTTT

Více informací o produktu naleznete zde:

https://www.tp-link.com/cz/home-networking/wifi-router/archer-a9/#specifications