Společnost TP-Link, přední světový dodavatel síťových produktů a zařízení pro chytrou domácnost, doplňuje svoje portfolio zcela novými powerline adaptéry. Konkrétně se jedná o model TL-PA7017P a o sadu TL‑WPA7517 KIT. Oba typy zařízení dokážou spolehlivě rozšířit dosah bezdrátové Wi-Fi sítě i do odlehlých koutů domácnosti, a to po stávajících rozvodech elektrické energie.

TL-PA7017P: Slušná rychlost pro vaše on-line aktivity

První představený kousek nabízí kompatibilitu se standardem HomePlug AV2 a díky tomu umí dosáhnout rychlosti datového přenosu až do 1 000 Mb/s. Což bez problému dostačuje veškerým běžným aktivitám na internetu a zajistí většinu potřeb i v domácí síti. Adaptér je průchozí, což znamená, že disponuje zásuvkou, a o místo pro zapojení dalších elektrických zařízení tak nepřijdete.

Jeho základní funkcí, kterou plní na jedničku, je prodloužit kabelový Ethernet a dostat jej na místo, kde chybí, a to bez zednických aktivit jako vrtání, drážování či lištování. Například chcete mít v podkroví chytrou televizi a Wi-Fi zde má minimální signál, nebo v garáži připojit bezpečnostní síťovou kameru? Tak pokud máte v daném místě elektrickou zásuvku a je na stejné fázi jako router, pak je vyhráno. Jednoduše na straně routeru se do adaptéru zapojí LAN kabel a na požadovaném místě se vsune druhý adaptér do zásuvky, kde nabídne gigabitový port pro další síťové zařízení. Zapojit do něj můžete veškerá další zařízení, která chcete připojit k internetu nebo domácí síti. Samozřejmě zde můžete zprovoznit i router pro vytvoření další Wi-Fi.

Technologie Plug-and-Play znamená, že nastavení sítě s využitím tohoto powerline adaptéru zabere pouhých pár minut. Bezproblémové kabelové připojení tak můžete mít k dispozici téměř okamžitě. Výrobce přitom myslel i na snižování provozních nákladů prostřednictvím patentovaného režimu úspory energie, který dokáže automaticky snížit spotřebu energie až o 85 procent ve chvíli, kdy síť není využívána.

TL-WPA7517 KIT: Stabilní připojení na dálku

Sada TL-WPA7517 KIT obsahuje rovnou dva adaptéry, které vyhovují standardu HomePlug AV2, a přinášejí tak možnost vysokorychlostního přenosu dat do rychlosti až 1 000 Mb/s, a to na vzdálenost až 300 metrů. Pomocí gigabitového ethernetového portu připojíte koncová zařízení typu herních konzolí, smart TV nebo NAS zařízení napevno přes kabel.

Koncový adaptér je vybaven vysílačem Wi-Fi 5 (standardu 802.11ac), díky kterému získáte dvoupásmové připojení standardu AC750 s rychlostí až 433 Mb/s ve frekvenčním pásmu 5 GHz a až 300 Mb/s v pásmu 2,4 GHz. Což je dostatečná rychlost pro streamování videí z internetu, on-line hry, surfování a veškeré další běžné či pracovní aktivity.

Výhodou je i automatická synchronizace Wi-Fi, což znamená, že pro rozšíření své Wi-Fi sítě do odlehlejších koutů domácnosti jen zkopírujete nastavení Wi-Fi sítě routeru a powerline adaptér potom funguje jako opakovač se shodným SSID i heslem sítě. Stačí jen zapojit, spárovat a hned používat. Vzniklá síť je stejně jako v předchozím případě samozřejmě plně zabezpečená a lze ji nastavovat jak přes webový prohlížeč, tak i přes mobilní aplikaci tpPLC v češtině.

TL-PA7017P: Vlastnosti

  • Kompatibilní se zásuvkami standardu HomePlug AV2 – vysoká rychlost přenosu dat dosahující 1 000 Mbit/s uspokojí veškeré nároky vašich online aktivit.
  • Gigabitový port – adaptér poskytuje zabezpečenou kabelovou síť pro stolní počítače, chytré televize nebo herní konzole.
  • Technologie „Plug and Play“ – umožňuje nastavit síť Powerline během několika minut, takže rychlé a bezproblémové kabelové připojení může být ihned dostupné.
  • Integrovaná elektrická zásuvka – zajistí, aby žádná elektrická zásuvka nepřišla vniveč.
  • Patentovaný režim úspory energie – automaticky sníží spotřebu energie až o 85 %.

TL-WPA7517 KIT: Vlastnosti

  • Vyhovuje standardu HomePlug AV2 – poskytuje uživatelům stabilní a vysokorychlostní přenos dat rychlostí až 1 000 Mbit/s na vzdálenost až 300 metrů.
  • Dvoupásmová Wi-Fi síť 802.11ac – dvoupásmová síť Wi-Fi AC750 (433 Mbit/s v pásmu 5 GHz a 300 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz) umožňuje streamovat obsah, hrát hry, vyřizovat e-maily, procházet internet a odesílat příspěvky na vašich bezdrátových zařízeních po celé domácnosti.
  • Automatická synchronizace Wi-Fi – jednoduše zkopírujte nastavení Wi-Fi sítě routeru a použijte všechny změny v celé zabezpečené síti Powerline s funkcemi klonování a přesunu Wi-Fi.
  • Gigabitový ethernetový port – poskytuje spolehlivé vysokorychlostní kabelové připojení pro herní konzole, chytré televizory a zařízení NAS.
  • Zapojte, spárujte a používejte – rychle vytvořte zabezpečenou síť Powerline.

Více informací o produktech naleznete zde:

https://www.tp-link.com/cz/home-networking/powerline/tl-pa7017p/
https://www.tp-link.com/cz/home-networking/powerline/tl-wpa7517-kit/