Deco X10 poskytuje domácí síť až pro 120 připojených zařízení, která funguje bez výpadků a prodlev, načítá se rychleji a je dostupná i v tom nejvzdálenějším koutě domu nebo třeba na zahradě. Disponuje umělou inteligencí (AI-Driven Mesh), což znamená, že používá sofistikované algoritmy a má schopnost automatického učení. Díky podpoře Wi-Fi 6 si tak uživatelé vychutnají domácí internet naplno a bez jakéhokoliv omezení, a to rychlostí až 1 500 Mb/s. V pásmu 5 GHz 1201 Mb/s a až 300 Mb/s v pásmu 2,4 GHz.

 

Nabitý moderními technologiemi

Jednotky jsou vybaveny technologiemi MU-MIMO a OFDMA. Díky nim mohou připojená zařízení současně přijímat data a efektivněji využívat celou šířku pásma, což má za následek vyšší rychlost, nižší latenci sítě a samozřejmě i vyšší kapacitu. Hustý provoz v síti je tak efektivní bez ohledu na to, kolik obrazovek nebo zařízení je současně zapnuto. Lze tak bez obtíží procházet web, sledovat online filmy v rozlišení 4K, stahovat, hrát online hry a mít v provozu zařízení chytré domácnosti.

 

Technologie BSS Coloring a Beamforming, kterými je systém DECO X10 vybaven, aktivně pomáhají k čistotě připojení, čímž také zlepšují kvalitu sítě. Cíleně soustředí sílu signálu přímo k připojeným zařízením, i když jsou třeba v pohybu, a minimalizují rušení od okolních Wi-Fi sítí.

 

Mesh síť pro co nejlepší pokrytí

Aby byl domácí roaming co nejjednodušší, spolupracující jednotky Deco vytvářejí jednotnou mesh síť s jedním názvem Wi-Fi. Telefony nebo tablety, se kterými se uživatelé pohybují po domě, se automaticky připojují k nejrychlejší jednotce bez prodlev a výpadků. Mesh síť lze libovolně rozšiřovat o další jednotky řady Deco.

 

Jedna jednotka Deco X10 pokryje plochu 190 m². Přidáním další se tento prostor rozšíří až na 360 m² a tři jednotky vytvoří nepřerušovanou síť na ploše až 520 m².

 

Jednoduché nastavení ve třech krocích

 

Efektivní správa celé domácí sítě probíhá jednoduše pomocí aplikace TP-Link Deco, která je dostupná v češtině i slovenštině. Stačí tři jednoduché a intuitivní kroky a síť je jednoduše konfigurovatelná. Lze vytvářet vlastní nastavení, spravovat všechna připojená zařízení či nastavovat síť pro hosty. To vše třeba i pomocí hlasových asistentů jako je Amazon Alexa nebo Google Assistant. Díky řadě bezpečnostních funkcí je možné také blokovat stránky s nevhodným obsahem, filtrovat obsah či si vytvářet vlastní statistky k celkové analýze využití sítě.

 

Klíčové vlastnosti routeru TP-Link Deco X10:
 

  • Dvoupásmová AX 1500 Wi-Fi 6 s rychlostí až 1 500 Mb/s
  • AI-Driven Mesh
  • Technologie OFDMA a MU-MIMO
  • Jedna sjednocená mesh síť
  • Nízká latence
  • Rodičovská kontrola
  • Jednoduché nastavení