Celorepubliková síť elektro prodejen Electro World oznamuje, že na český trh k 18. únoru 2021 expanduje výrobce mobilních telefonů vivo. Ten pro začátek přichází se třemi modely smartphonů, které od stejného dne budou k dispozici na e-shopu www.electroworld.cz. Navíc nejvyšší model vivo Y70 je do 24.2. nabízen za speciální akční cenu 5 299 Kč na e‑shopu se slevovým kódem „VIVO700“.  Vystaveny a připraveny na vyzkoušení pak budou na vybraných prodejnách Electro Worldu již od března.

Prvním z oficiálně představených modelů je zařízení s označením vivo Y11s, které je vybaveno displejem Halo FullView™ s úhlopříčkou 6,51 palce, rozlišením HD+ (1 600 x 720 pixelů) a redukcí modrého světla. Zařízení s boční čtečkou otisků prstů běží na 11nm procesoru Qualcomm® Snapdragon™ 460 v kombinaci s 3 GB paměti RAM a 32 GB pro data. Za zmínku stojí i baterie s kapacitou 5 000 mAh, která nabídne například až 16 hodin streamování HD filmů z internetu. Vybaven je 13 MPx hlavním fotoaparátem na zadní straně včetně 2MPx objektivu pro makro zvětšení. Cena je nastavena na 3 299 Kč včetně DPH.

Druhý model nazvaný vivo Y20s, který má stejný displej jako Y11s, včetně rozlišení. Také baterie má shodnou kapacitu a podporuje 18W technologii nabíjení FlashCharge, díky které tuto baterii nabijete na 70 procent kapacity za pouhých 69 minut. A k dispozici je i funkce reverzního nabíjení, takže ze svého telefonu rázem uděláte powerbanku. O dostatečný výkon se stará 8jádrový procesor Qualcomm Snapdragon 460 v kombinaci s pamětí 4 GB RAM a 128 GB prostoru na úložišti. Kromě větší paměti je rozdíl i v zadním fotoaparátu, kterému kromě hlavního objektivu s 13 MPx sekundují ještě další dva, pro efekt rozmazaného pozadí (bokeh efekt) s 2 MPx a pro makro zvětšení, také se 2 MPx. Tento model je k dispozici za 4 299 Kč.

Nejvyšším modelem z představených telefonů je typ vivo Y70, jehož baterie má sice kapacitu „jen“ 4 100 mAh, ale zato s podporou 33W technologie FlashCharge, díky které je nabíjení ještě rychlejší. Na 62 procent zařízení nabijete za pouhou půlhodinu. Srdcem telefonu je silnější 8jádrový procesor Qualcomm Snapdragon verze 665 s 8 GB RAM a 128 GB ROM. Úložnou kapacitu si však lze zvětšit microSD kartou s podporou až 1TB. Jeho výkon se dávkuje technologií vivo Multi-Turbo, která neustále optimalizuje rychlost procesoru a úsporu baterie v závislosti na aktuální činnosti.

Čtečka otisků prstů je v tomto případě umístěna přímo v displeji a zadní fotoaparát disponuje skvělým rozlišením 48 Mpx. Díky Super nočnímu režimu budou fotografie jasné jako ve dne, čemuž pomáhá i světelnost objektivu f/1.8 a algoritmus Morpho HDR+. Ten vylepšuje ostrost v tmavých místech fotografie a pracuje i v kombinaci s 16MPx předním objektivem pro „Super Night Selfie“.

Kromě ostrých fotografií je schopen natáčet i 4K videa s elektronickou stabilizací obrazu. Telefon přichází s nadstavbou Funtouch OS 11 (na bázi Androidu 10) nabízející vlastní elegantní, minimalistické a snadno použitelné uživatelské rozhraní. Takto lze popsat i jeho vnější design s tloušťkou jen 7,83 mm a hmotností činící 171 gramů. To vše je k dispozici za velmi konkurenční cenu pouhých 5 999 Kč. Zákazníci Electro Worldu jej však do 24.2 mohou získat s kódem „VIVO700“ za akční cenu sníženou o 700 Kč, tedy za 5 299 Kč.

Vzhledem k uzavřeným prodejnám je třeba připomenout, že akční cena je dostupná na e-shopu www.electroworld.cz, veškeré objednané zboží si lze doma vyzkoušet a ve 14denní lhůtě i případně vrátit. 

 

Vivo je novou štikou v rybníku a její vstupní strategie na trh je velmi podobná již zavedeným a známým čínským značkám. Ty již dnes patří mezi velké hráče, čemuž odpovídají i ceny jejich telefonů,“ říká Tomáš Kovářík, marketingový manažer společnosti Electro World. „Vysoká kvalita zpracování mobilních telefonů vivo, která jde ruku v ruce s agresivní cenovou politikou předznamenává, že se zákazníci mají na co těšit a za velmi zajímavé ceny získají kvalitní telefony,“ dodává T. Kovářík. V souvislosti s návazným úspěchem slibuje vivo i další novinky, které budou postupně přicházet na český trh a přirozeně i do prodejen a na e-shop Electro Worldu.